2 Sept 23 Sep 18 Nov 2 Dec 13 Jan 3 Feb 17 Mar 14 Apr 12 May 19 May 16 Jun 30 Jun
Overton Solent Gosport Victory Stubb'ton Ryde 10 Fleet Salisbury Alton 10 Netley Alrsford Lordshill

2018-19 Hampshire Road Race League Summary after race 8 of 12 - the Salisbury 10 mile

ladies teams
# A-Division 1 score
1 Winchester 15
2 Denmead 33
3 Lordshill 36
4 Stubb'ton 43
5 Hedge End 46
6 Farnham 47
7 Fareham 54
8 IOW RR 55
9 PompeyJ 57
10 So'ton AC 59
# A-Division 2 score
1 Salisbury 20
2 Totton 22
3 Alton 26
4 Victory 39
5 Gosport 51
6 Ryde 54
7 PortsmAC 55
8 Eastleigh 59
9 Hardley 61
10 Overton 64
# A-Division 3 score
1 Liss 21
2 Netley Abbey 29
3 Fleet & Cr 66
4 Spitfires 67
5 Romsey 68
6 Solent Sis 80
7 New Forest 83
8 Hart RR 85
9 Blackwater 87
10 OSRunners 113
11 Andover 126
11 Havant 126
11 Meon Valley 126
11 Royal Navy 126
# B-Division 1 score
1 Winchester B 18
2 Lordshill B 22
3 Stubb'ton B 49
4 Salisbury B 53
5 Hedge End B 53
6 Winchester C 56
7 Denmead 57
8 Lordshill C 62
9 Gosport 77
10 Fareham 77
11 Stubb'ton C 85
12 Farnham B 89
13 IOW RR 90
14 Hedge End C 93
15 PompeyJ B 105
# B-Division 2 score
1 Salisbury C 34
2 Totton 39
3 Alton 45
4 Victory B 52
5 Eastleigh 73
6 Ryde 77
7 Stubb'ton D 81
8 Victory C 82
9 Spitfires B 93
10 Farnham C 111
11 Blackwater 117
12 Overton 121
13 Fleet & Cr 123
14 PompeyJ C 123
15 New Forest 123
16 Spitfires C 127
17 PortsmAC 135
18 Hardley 147
mens teams
# A-Division 1 score
1 Winchester 27
2 Overton 35
3 Salisbury 36
4 Lordshill 39
5 Denmead 39
6 So'ton AC 48
7 Hedge End 48
8 Stubb'ton 49
9 Fareham 52
10 IOW RR 69
# A-Division 2 score
1 Farnham 13
2 Andover 24
3 PompeyJ 24
4 Eastleigh 43
5 Ryde 48
6 Victory 49
7 Totton 54
8 Gosport 61
9 Hardley 64
10 Netley Abbey 71
# A-Division 3 score
1 Alton 22
2 Spitfires 36
3 Liss 39
4 Fleet & Cr 62
5 Hart RR 68
6 PortsmAC 72
7 New Forest 82
8 Romsey 91
9 Blackwater 98
10 Royal Navy 99
11 OSRunners 102
12 Havant 112
12 Meon Valley 112
# B-Division 1 score
1 Winchester B 22
2 Lordshill B 30
3 Salisbury B 37
4 Denmead B 39
5 Hedge End B 40
6 Fareham 56
7 Stubb'ton B 61
8 Winchester C 64
9 Lordshill C 65
10 Farnham B 80
11 Hedge End C 85
12 PompeyJ B 87
13 So'ton AC 90
14 Overton 102
15 Eastleigh 119
# B-Division 2 score
1 Salisbury C 26
2 Denmead C 30
3 IOW RR 51
4 Lordshill D 52
5 Alton 54
6 Gosport 78
7 Farnham C 86
8 Victory 90
9 Totton 92
10 PompeyJ C 92
11 Stubb'ton C 99
12 Spitfires B 101
13 Ryde 115
14 Fleet & Cr 121
15 Stubb'ton D 122
16 Spitfires C 134
17 PortsmAC 141
18 Hardley 152
19 New Forest 160
ladies individual
# ladies - top runners team score
1 Lesley Locks Hart RR 99.8
2 Emma Jolley PortsmAC 99.7
3 Kathy Bailey Winchester 99.4
4 Emma Jane Montiel PortsmAC 98.7
5 Ruth Wallace Fleet & Cr 97.9
6 Susy Perry Winchester 97.2
7 Ruth Thom Salisbury 97.2
8 Julie Humphries Alton 96.8
9 Gemma Corbett Victory 96.6
10 Kirsty Wood Lordshill 96.3
11 Esther Wiley Totton 95.6
12 Karen Hazlitt Winchester 94.8
13 Abigail Woolaston Andover 94.1
14 Alice Burch Totton 93.7
15 Elizabeth Steward Denmead 93.5
16 Joanne Labram Hedge End 93.3
17 Charlotte Ingram Salisbury 93.2
18 Joanne House Lordshill 93.0
19 Kirsty Aked Denmead 91.9
20 Sonia Rushby Winchester 91.8
21 Sari Giering Lordshill 91.3
22 Tamara Lake Liss 91.3
23 Emma Carter Winchester 90.5
24 Emma Brewin PompeyJ 90.3
25 Nicola Thomas PompeyJ 88.9
26 Kayleigh Copeland Farnham 88.5
27 Hannah Molyneaux Stubb'ton 88.2
28 Catherine Seager Liss 88.0
29 Amanda Miles Totton 87.8
30 Jodie Wilmott IOW RR 87.7
31 Emma Proctor Alton 87.7
32 Claire Powell Hedge End 87.5
33 Caroline Carr Winchester 86.8
34 Vicki Clarke Hardley 86.3
35 Paula Williams Fareham 85.9
36 Lucy May Stubb'ton 85.8
37 Lucy Bartlett Fareham 85.7
38 Jo Gilholm Victory 85.7
39 Sarah Brewster Salisbury 84.2
40 Karen Willsher Fareham 84.1
41 Billy McCulloch Farnham 84.0
42 Rebecca Stark Hedge End 83.8
43 Alice Jones Lordshill 83.4
44 Linda Tyler Farnham 83.2
45 Melanie Seddon Fareham 82.8
46 Holly Matthews Netley 82.8
47 Gina Suddaby Totton 82.6
48 Fiona Bolton Winchester 81.9
49 Eloise Stradling Farnham 81.6
50 Lisa-Marie Peckover Denmead 81.0
51 Suzanne Richardson Denmead 80.6
52 Zoe Sherwin IOW RR 80.4
53 Jill White Lordshill 80.2
54 Julie King Ryde 79.8
55 Gillian Dowling Gosport 79.6
56 Diane Mattingly Lordshill 79.5
57 Lucy Fraser Lordshill 79.5
58 Zoe Barton Fleet & Cr 79.5
59 Kirsty MacBeth Totton 79.5
60 Hannah Renyard Totton 78.1
61 Joanna Curtis Winchester 78.0
62 Catherine Young Ryde 77.8
63 Linda Taylor Denmead 77.4
64 Jayne Carey Eastleigh 77.2
65 Claire Cannon Lordshill 75.7
66 Elizabeth Prinsep Romsey 74.8
67 Lynn McKeague Winchester 74.4
68 Sophie James Totton 74.3
69 Heather Hitchins Salisbury 74
70 Hannah Lawless Spitfires 73.5
men individual
# men - top runners team score
1 Richard Waldron So'ton AC 99.6
2 Stuart Holloway Salisbury 99.4
3 Julian Manning Denmead 99.2
4 Alastair Pickburn New Forest 98.8
5 David Reid Liss 98.3
6 Martin Groundsell Overton 97.9
7 Ben Pitman Lordshill 97.4
8 Leonard Passingham Overton 96.9
9 Sean Holmes Overton 96.8
10 James Moore Winchester 96.6
11 James Wallace Hart RR 96.1
12 Daniel Campion Lordshill 95.9
13 Simon Lovelock Overton 95.9
14 Peter Sansome Winchester 95.7
15 Adam O'Hara PortsmAC 95.4
16 Simon Stevens Winchester 95.4
17 James Hughes Fareham 95.2
18 James Fanning Lordshill 95.1
19 Richard Bidgood Winchester 95.1
20 Kevin Willsher Lordshill 94.9
21 Pete Boustred Lordshill 94.9
22 Guy Brayn Winchester 94.7
23 Wayne Bevan Winchester 93.4
24 Andy Simpson Stubb'ton 93.1
25 Richard Davidson Salisbury 93.0
26 Paul Mitchinson Victory 92.9
27 Neil Catchlove Lordshill 92.5
28 Neil Williams Denmead 92.2
29 Lloyd Dickson Winchester 91.7
30 Andrew Proctor Lordshill 91.6
31 Nick Wood Winchester 91.4
32 Adam Chant Denmead 91.0
33 David Reynolds Lordshill 91.0
34 Chris Dewey Andover 90.6
35 James Hassan Salisbury 90.6
36 James Grove Hedge End 90.4
37 James Clarke Farnham 90.3
38 Emlyn Hughes Fareham 90.0
39 Mark Chamberlain Hedge End 89.7
40 Frank Handy New Forest 89.6
41 Gary Armstrong Denmead 89.4
42 Neil Martin Overton 89.2
43 Daniel Taylor Hedge End 89.0
44 Steve Brett Andover 88.7
45 Lee Syrett Salisbury 88.5
46 Jordan Winbourne Hedge End 88.4
47 Matt Saker Farnham 88.3
48 Jonathan Isherwood Fareham 88.0
49 Benjamin Raggett Fleet & Cr 87.7
50 Alex Prinsep Romsey 87.7
51 Rob Wilson Denmead 87.1
52 Jonathan Warner Stubb'ton 87.0
53 Russ Coleman Stubb'ton 87.0
54 Alex Whiting Winchester 87.0
55 Peter O'Donnell Hedge End 86.8
56 John Kane Andover 86.6
57 Ross Wilkes IOW RR 86.5
58 Leslie Cupis Ryde 86.5
59 Andrew Lewis So'ton AC 86.1
60 Alistair Morey Alton 85.8
61 James Mills Salisbury 85.6
62 Reece Ingram Salisbury 85.5
63 James White Eastleigh 85.5
64 Bruce Ayling Winchester 84.6
65 Adam Cowlard Fareham 84.4
66 Robert Agar Lordshill 84.3
67 Matthew Cheyney Denmead 84.0
68 Miguel Flores Winchester 83.9
69 Stuart Backhouse IOW RR 83.6
70 Michael Brewster Salisbury 83.3